İsrail ordusu hemşirenin gaz bombası attığı görüntüleri yayınladı

İsrail ordusunun Arapça halkla ilişkiler departmanı, Facebook sayfasında, geçtiğimiz hafta Gazze sınırında hayatını kaybeden Hemşire Rezan Nacar’ı gaz bombası atarken gösteren bir video paylaştı.

İsrail ordusu hemşirenin gaz bombası attığı görüntüleri yayınladı

İsrail Ordusu Arapça Sözcüsü Avichay Adraee açıklamasında, Hamas’ım hemşireyi kalkan olarak kullandığını belirtti. 21 yaşındaki hemşire geçtiğimiz mart ayından bugüne Gazze İsrail sınırında Hamas tarafından organize edilen saldırılarda hayatını kaybeden ikinci kadın oldu. 

Gazze’nin İsrail sınırına yakın Khuzaa Köyünde yaşayan hemşire, Hamas’ın sınır boyunca kurduğu protesto kamplarından birinde yaralanan Filistinlilere yardım ediyordu. 

Filistin ve uluslararası basın kaynakları hemşirenin meslektaşı başka bir ilkyardım görevlisi ile tellere 100 metre mesafede ve üstünde ‘Sağlık Görevlisi’ yeleği varken, bir yaralının yardımına koşarken vurulduğunu belirtti. İsrail ordu kaynakları ise açıklamalarında, ön soruşturmanın tamamlandığını, hemşirenin direkt olarak hedef alınmadığını, olay sırasında küçük çaplı mermiler kullanıldığını, ancak seken bir kurşunun hemşireyi öldürmüş olabileceğini belirtti.   

İsrail Ordusu soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın