Compass doganbaruh

BM Yahudi düşmanlığı ile mücadele için kılavuz yayınladı

UNESCO’nun tarihteki ilk Yahudi asıllı direktörü Audrey Azoulay, Avrupa Yahudilerinin antisemit saldırılardan dolayı yeni bir korku dalgası yaşadıklarını belirtti.

BM Yahudi düşmanlığı ile mücadele için kılavuz yayınladı

İsrail’in UNESCO’yu antisemit bir cephe alması dolayısı ile terk etmekle tehdit etmesi sonrası örgüt yeni düzenlemeler yolunda.  Başkanlığına Yahudi asıllı bir kadının; Audrey Azoulay’ın getirilmesi sonrası, örgütün ikinci  olumlu hamlesi, Antisemitizmle Mücadelede Eğitim Kılavuzu yayınlaması oldu.

Özellikle gençlerin eğitimine yönelik kılavuz, geçenlerde yapılan bir toplantı ile  eğitim dünyasına ve politikacılara  bizzat  Azoulay tarafından tanıtıldı. Kılavuzun eğitim kurumlarında, üniversitelerde  kullanılmasının şart olduğunu belirten Azoulay şöyle konuştu: “Dünyada yaşayan binlerce Yahudi gittikçe artan antisemit tehditler ile karşı karşıya. Yahudiler Paris, Bürüksel, Kopenhag gibi büyük şehirlerde hedef alınıyor. Yahudi binaları, kültür merkezleri ve sinagog yakınlarında fiziksel saldırılar artmış durumda. Holokost’tan yıllar sonra Avrupa Yahudileri yeni bir antisemitizm korkusu ile karşı karşıya.”

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın