Compass doganbaruh

Weinstein teslim oldu

Birçok kadının, cinsel tacizle suçladığı Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein, geçtiğimiz hafta New York’ta yetkililere teslim oldu. New York Times ve New Yorker’da geçen yıl yayınlanan suçlamalar #MeToo (ben de) hareketinin başlamasına yol açmıştı.

Film yapımcısı Harvey Weinstein 25 Mayıs’ta New York’ta bir karakola giderek yetkililere teslim oldu. Weinstein aylar önce birçok kadın oyuncudan gelen cinsel taciz suçlamalarının ardından Hollywood kulübünden atılmıştı.

İlk kez, New York Times ve New Yorker’da geçen yıl yayınlanan suçlamalar #MeToo (ben de) hareketinin başlamasına yol açmış, Weinstein’ın ardından iş hayatı, siyaset ve eğlence sektöründeki birçok güçlü ve ünlü isim benzer suçlamalarla karşılaşmıştı.

Yanında polislerin eşlik ettiği Weinstein gazeteci ordusunun arasından karakola girerken üç polis helikopteri de havada devriye gezdi.

Bu ay gerçekleşen 71. Cannes Film Festivalinde oyuncu Asia Argento kürsüde yaptığı konuşmada 21 yaşındayken Cannes’da Harvey Weinstein tarafından tecavüze uğradığını açıkladı. Weinstein ise tecavüz suçlamalarını reddediyor.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın