Kraliyet düğününün bilinmeyen kahramanı

Milyonlarca insanı ekrana kilitleyen Kraliyet düğününde ABD’li melez Meghan Markle ile Prens Harry hayatlarını birleştirdi. Markle ile Prens Harry’i 2016’da tanıştıran isim kişi ise Yahudi asıllı bir tasarımcıydı.

Kraliyet düğününün bilinmeyen kahramanı

Cumartesi günü milyonlarca insanı ekrana kilitleyen Kraliyet düğününde ABD’li melez Meghan Markle ile Prens Harry hayatlarını birleştirdi.

ABD’li gelin Meghan Markle’ın Yahudi olduğuna dair basında birçok yazı yer almıştı. Baba tarafından İrlandalı, anne tarafından Afro-Amerikalı olan ünlü oyuncu Markle’ın Yahudi zannedilmesinin ana nedeni 2010-2013 yılları arasında evli olduğu Yahudi film yapımcısı Trevor Engelson. Jamaika’da yaptıkları düğünün geleneksel Yahudi düğünlerini andırması yanılsamanın bir diğer nedeni.

Markle ile Prens Harry’i 2016’da tanıştıran isim Yahudi tasarımcı Misha Nonoo. Nonoo Iraklı bir baba ve İngiliz bir anneden Bahreyn’de dünyaya gelmiş fakat Londra’da büyümüş. Emma Watson ve Cate Blanchett gibi isimleri giydiren Nonoo, Forbes dergisinde ‘30 Yaşın Altında 30 Seçkin’ listesine girmişti.

Nonoo’nun teyzesi Ezra Ebrahim Nonoo, Bahreyn’in ABD’ye yolladığı ilk kadın elçi; aynı zamanda bugüne dek bir Arap ülkesinden seçilmiş ilk Yahudi elçi olma özelliğine sahip.

Markle’ın yakın arkadaşlarından Yahudi asıllı Jessica Brownstein Mulroney’nin çocukları Brian, John ve Isabel gelin ve damadın arkasında küçük gelin ve damat  olarak yer aldılar.

 

SodaStream’den düğüne özel şapka kapaklar

İsrailli içecek firması SodaStream Kraliyet Ailesinin şapkalarından esinlenen şişe kapakları tasarladı.

İsrailli SodaStream gazlı içecek firması, özel olarak çıkardığı şişe koleksiyonun kapaklarını Kraliyet düğünlerinde takılan şapkalardan yola çıkarak tasarladı. 3D baskı ile hazırlanan kapaklar yüzde 100 geri dönüştürülebilir. Her bir kapak Kraliyet ailesinin tarih boyunca takmış olduğu şapkalardan esinlenilerek yapıldı. Şişeler açık arttırmaya satışa sunuldu. Gelirler, gelinle damadın hediye kabul etmek yerine bağış yapılması için seçtiği yedi kurumdan biri olan ‘Surfers Against Sewage’ adındaki çevreci kuruluşa aktarılacak.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın