İsrail Turizm Bakanı: “Türkiye’ye gitmeyin”

İsrailli bakanlar, Türkiye’nin Gazze olaylarına tepkisine misilleme ile cevap verdi. Turizm Bakanı Yariv Levin, İsrail vatandaşlarına çok sevdikleri Antalya’dan bu sene uzak durmalarını tavsiye ederken, İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, çarşamba günü yaptığı açıklamada, “İsrail’in ‘Ermeni Soykırımı’nı tanıması için bir engel göremiyorum” dedi.

İsrail Turizm Bakanı: “Türkiye’ye gitmeyin”

Türk Hükümetinin İsrail’e düşmanca davrandığını dile getiren Katz daha evvel muhalefetten Knesset Üyesi İtzik Shmuli tarafından meclise getirilen ‘Ermeni Soykırımını kabul etme’ tasarısını destekleyeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İsrail Devletinden nefret ettiğini belirten Bakan, ancak Türkiye ile diplomatik ilişkilerin azaltılmasının da büyük bir hata olacağını ifade etti. Katz, son altı hafta içinde Gazze sınır olaylarında 100’den fazla kişinin ölmesinin sorumlusunun da Hamas olduğunu belirtti.  Katz şöyle konuştu: “Füzeleri roketleri olmayan Hamas, çocukları ve kadınları cephane olarak kullanıyor, onları cepheye sürüyor, kurban ediyor.”

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın