Alman banka yöneticileri antisemitizm listesinde ilk ona çıkabilir

Uluslararası İnsan Hakları Organizasyonu Simon Wiesenthal Merkezi (Simon Wiesenthal Center, SWC) her sene yayınladığı antisemitizm ve anti İsrail ilk on listesine Alman BFS (Bank für Sozialwirtschaft: Sosyal Ekonomi Bankası)  yöneticilerini koymayı düşünüyor.

SWC, Başkan yardımcısı Haham Abraham Cooper İsrail gazetesi Jerusalem Post’a verdiği açıklamada BFS’in İsrail karşıtı BDS (Boycott Divest Sanction: Boykot, Yatırım Çekme ve Yaptırım) hareketine yardımcı olduğunu belirtti. Cooper, günümüz Almanlarının atalarının yaptığı soykırım suçlarından sorumlu olmadığını, fakat Yahudilere zarar vermemek açısından ahlaki bir sorumlulukları olduğunu söyledi. Cooper, BDS hareketinin İsrail’i şeytan göstermek isteyen ve dünyanın

en kalabalık Yahudi cemaatinin kötülüğünü isteyen barış karşıtı, İsrail karşıtı, antisemitik aşırı uçta bir hareket olduğunu belirtti ve bu harekete karşı çıkan Almanları övdü. 

SWC Başkan Yardımcısı İsrail’e zarar vermek ve yok etmek isteyen kişilere yardım eden tüm banka yöneticilerini kınadığı, İsrail’in düşmanlarına yardım eden herkesin 2018 antisemit listesine girmeye aday olduğunu söyledi. 

Bu sebeple listeye girmeye aday üç kişi belirtildi: BFS Yönetim Kurulu Başkanı Harald Schmitz ve iki yardımcısı Olivier Luckner ile Thomas Kahleis.

Kesin liste aralıkta yayınlanacak ve eğer listede BFS yöneticileri yer alırsa ilk defa bir finans kurumu listeye girmiş olacak. 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın