CHP’den İsrail protestosu

Gazze sınırındaki olayları protesto eden CHP Gençlik Kolları, İsrail konsolosluğu önünde eylem yaptı.

CHP’den İsrail protestosu

Grup adına dün gece İsrail Konsolosluğu binası önünde bir açıklama yapan Başkan Burkay Düzce, Filistin davasının siyasete alet edilmemesi gerektiğini belirtti.

İstanbul Milletvekili Ali Şeker’in de aralarında bulunduğu grup, "Kahrolsun ABD, Kahrolsun İsrail, Katil ABD işbirlikçi İsrail" şeklinde sloganlar attı.

İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Burkay Düzce, Trump yönetiminin içinde bulundukları durumdan çıkmak için böyle bir hamle yaptığını belirterek, şunları ifade etti:  “Bizler şunu biliyoruz ki, Filistin davasının, sağı, solu mezhebi, ırkı olmaz. Filistin davası mazlumların davasıdır. Vicdan sahibi olan, bu toprakların mayasında büyümüş olan her insan bu davaya canı pahasına sahip çıkmalıdır. Şunu çok iyi biliyoruz ve farkındayız, Amerika'da sıkışan Trump rejimi kendi sıkışıklığını mazlum Ortadoğu halklarının kanı üzerinden siyaset yaparak kurtarmaya çalışmasın. Bu dava geçmişte nasıl sahiplenildiyse ve Filistinliler bu bölgenin, Ortadoğu’nun onurlu halkı olarak bu mücadelelerinden asla bir adım geri atmadan devam ettilerse, bizler de sonuna kadar bu mücadelenin yanında olacağız”

Prtestoya katılan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker de kısa bir konuşma yaptı. Şeker, Filistin halkının her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın