Compass doganbaruh

İzi Erbeş Kültür ve Sanat Etkinliklerinde 22 yıl geride kaldı

22 sene önce bir trafik kazasında genç yaşta hayatını kaybeden İzi Erbeş bir kez daha kültür ve sanat etkinlikleri ile anıldı.

İzi Erbeş Kültür ve Sanat Etkinliklerinde 22 yıl geride kaldı

22 sene önce elim bir trafik kazasında çok genç yaşta hayatını kaybeden İzi Erbeş bir kez daha kültür ve sanat etkinlikleri ile anıldı.

22. İzi Erbeş Kültür ve Sanat Etkinliklerinin bu seneki konu ve teması ‘Dünya Bizim Evimiz’di. Öğrenciler, düşündükleri, gördükleri ya da hayal ettikleri ne varsa resme, yazıya ve şiire döktüler. Perla Erbeş’in oldukça duygusal açılış konuşmasının ardından ödül törenine geçildi.

İlköğretim, orta öğretim ve lise seviyesinde ayrı ayrı değerlendirilen ve ödül alan tüm eserler, törene katılanlarla paylaşıldı.

Bu sene resim dalında İlkokulda İlker Barakos, Edvina Levi, Rania Yenibahar ve Ronit Hekim mansiyon, Lal Çiprut ve İzi Ojalvo üçüncülük, Chana Porush ve Mia Adıvar ikincilik, Lila Büyükbabani ve Vanessa Mızraklı birinciliğe layık görüldüler.

Ortaokulda Alara Cibili, Jizel Eskenazi, Olivia L. Levi ve Katia Ferman mansiyon, Eyal Kohen ve Tayra Morhayim üçüncülük, Suzi Nazra ve Sayra Hakim ikincilik, Mia Esentürk ve Loni A. Beharti birincilik ödülü aldılar.

Lisede ise Esin Halila, Lelya Peres, Aksel Mazliyah ve Riella Alaluf mansiyon alırken, Larisa Saduk ve Lida Yeşilbahar üçüncülük, Roysi Hiçkalmaz ve Lara Yahyai ikincilik, Ester Keysi Kuzir ve Dafne Bahar birincilik ödülünü almaya hak kazandılar.

Lise şiir dalında Belis Pardo mansiyon, Lara Safkan üçüncü, Selin Saduk ikinci ve Laris Uçki birinci seçilirken kompozisyon dalında Lara Manisa mansiyon, Lelya Peres üçüncülüğe, Melina Barbut ikiciliğe ve Serena Bilmen birinciliğe layık görüldüler.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere ödülleri, Erbeş Ailesi ve İzi’nin yakın dostları tarafından verildi, anı fotoğrafları çekildi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın