Gazze-İsrail sınırında yine şiddet: En az 8 ölü

Gazze-İsrail sınırı tel boyunda Hamas örgütünün provoke ettiği gösterilerde bazı kişilerin sınırı geçmeye çalışması sonucu en az sekiz kişinin daha öldüğü rapor edildi.

Gazze-İsrail sınırında yine şiddet: En az 8 ölü

İsrail ordusu resmi açıklamasında ölümlerden dolayı Hamas’ı sorumlu tuttu. Ordu sözcülüğü açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Hamas Gazze’de, yerde ve gökte olan her şeyden tek sorumludur.  Hamas’ın provokasyonlarını, Gazze sınırını bir savaş alanına çevirmek istemesini  endişe ile izlemekteyiz. Hamas açıkça sınır tellerine zarar vermeyi amaçlamaktadır.

Öte yandan İsrail basınına yansıyan haberlerde ismi saklı bir subay bazı açıklamalarda bulunarak İsrail ordusunun sınırdaki stratejisinin olayların büyüyerek topyekun bir savaşa engel olmak olduğunu belirtti.

Açıklamaya göre İsrail Gazze sınırı tek bir telden ibaret değil iki farklı çitten oluşuyor. İki çit arasında 60-70 metre mesafe var. Ancak biri birinci teli aşıp ara bölgeye girerse önce havaya ateş ediliyor kişi megafonla uyarılıyor ardından hedef alınıyor.

İsrail’de bir diğer manşetlere yansıyan haberde de hafta sonu meydana gelen ve ölümle sonuçlanan tüm sıcak karşılaşmaların ordu müfettişleri tarafından titizlikle incelendiği de belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın