Online alışverişin beklediği icat: Zeekit

Tel Aviv’de kurulmuş olan teknoloji şirketi Zeekit internetten giyim eşyası alanların rüyasını gerçek kıldı: sanal bir giyinme kabini.

Online alışverişin beklediği icat: Zeekit

İngiltere’nin en büyük online moda firması Asos,  sitesinde yakında İsrailli firmanın  geliştirdiği sanal deneme kabinini yayınlayacağını bildirdi. 

İsrailli start-up teknoloji firmasının İngiliz perakendeci ile yaptığı anlaşmaya göre, sanal giyinme-deneme kabini, mart ortalarında Asos’un cep ve masaüstü  uygulamasına entegre olacak. 

Zeekit’in sanal deneme kabini, her bir giyim ürününün değişik vücut şekil ve kalıplarında nasıl görüneceğini anında hesaplıyor. 

Zeekit’in algoritması müşterinin vücut topoğrafyası ve her giyim ürününün binlerce parçaya bölünmüş dijital haritasını hesaba katarak, ceket, pantolon, gömlek gibi giyim eşyalarının müşterinin üstünde nasıl görüneceğinin görüntüsünü veriyor.   

Bunun için müşterinin bir boy fotoğrafını çekerek uygulamaya yüklemesi yeterli oluyor.   Online raflara konacak her ürünün de satıcı tarafından internete konan resmi Zeekit için yeterli.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın