Compass doganbaruh

"Ya nefreti seç ya barışı?"

Filistin Yönetimi Lideri Mahmud Abbas, ABD’nin İsrail Büyükelçisi David Friedman için “köpek oğlu köpek” ifadesini kullanınca, Ortadoğu Özel Temsilcisi Jason Greenblatt paylaştığı tweet’te Abbas’ın tarafını ya nefreti ya barışı seçmesini istedi.

"Ya nefreti seç ya barışı?"

Abbas, Ramallah’da yaptığı hakaret dolu konuşmada ayrıca, Friedman ailesinin Batı Şeria’da yerleşimci olduğunu belirtti ve tüm Trump hükümetinin yerleşimcilere destek verdiğini ifade etti.

Greenblatt ise  twitter paylaşımında şunları ifade etti: “Artık Filistin lideri Abbas tarafını seçmelidir. Ya nefreti seçecek ya da barışı. Barış demek halkının refaha ulaşması için gerekli adımları atmayı seçmek demektir.

Abbas’ın Trump hükümeti üyeleri, meslektaşım ve arkadaşım hakkındaki sözleri son derece uygunsuzdur. ABD, Filistin halkının refahını ve barışı hedeflemektedir. Her iki toplumun birlikte  var olması için gerekli değişiklikleri içeren barış planını  zamanı geldiğinde açıklayacağız.” 

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert da Twitter mesajında Abbas’ın uygunsuz yorumlarını eleştirdi ve ABD’nin barış için çalıştığını belirtti.

 

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın