Compass doganbaruh

Uçak kazasında ölenler sonsuzluğa uğurlandı

Başaran Holding’in İran’da düşen uçağında hayatını kaybeden genç kızların cenazeleri defnedildi.

Mina Başaran'ın babası Hüseyin Başaran kendisi için aldığı mezar yerine kızını defnetti. Sinem Akay ve Burcu Gündoğar Urfalı da onunla aynı yere; Edirnekapı Mezarlığına gömüldü.

Hahambaşı konuşmasında tüm hayatını kaybeden kızlar için dua etti

Çarşamba günü uçakla İran’dan İstanbul’a getirilen cenazelerden Jasmin Baruh Siloni ve Liana Hananel de toprağa verildi. Jasmin Baruh Siloni, Aşkenaz Musevi Cemaati Mezarlığında, Liana Hananel Ulus Musevi Mezarlığında düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. İki genç kızı son yolculuğuna uğurlamak isteyen seveneleri, mezarlıklardan taşarak caddeyi doldururken, bir konuşma yapan Hahambaşı Rav İsak Haleva on bir ismi de ayrı ayrı anarak dua etti.  

Cenazeye Türk Yahudi kurumlarının ve derneklerinin temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Kazada yaşamını yitiren Mina Başaran'ın arkadaşı Zeynep Çoşkun da Bursa'da yarın son yolculuğuna uğurlanacak. Mina Başaran'ın yakın arkadaşlarından Ayşe And ve Aslı Gül İzmirli için de İstanbul'da cenaze töreni vardı. And ve İzmirli Zincirlikuyu Mezarlığına defnedildi.  

Eski bir TSK pilotu olan Melike Kuvvet'in cenazesi bugün Konya'da defnedildi. Törene, 3. Ana Jet Üs Harekat Komutanı Albay Mete Kuş'un yanı sıra  Melike Kuvvet'in meslektaşları, İstanbul Gelişim Üniversitesinde ders verdiği  öğrencileri, ailesi ve yakınları katıldı.

Mine Başaran ve arkadaşları Başaran Holding’e ait özel uçak ile gittikleri BAE’nde katıldıkları bekarlığa veda partisinden dönüyorlardı.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın