Compass doganbaruh

Gazze’de sokak köpeği öldürene 3 dolar ödül

Beyt Lahia’daki Gazze Belediyesi sokak köpeklerinin hastalık yaydıklarını iddia ederek halka çağrıda bulundu; “Nasıl öldürüldüğü önemli değil, adet kısıtlaması da yok öldürülen her sokak köpeği için 10 Şekel (3 dolar) ödül verilecek.”

Gazze’de  sokak köpeği öldürene 3 dolar ödül

Belediye halktan yardım istediği çağrısında, sokak köpeklerinin hastalık yayma dışında çiftçilere ve çocuklara da saldırdığını belirtti.

Yedioth Aharonot gazetesine göre, her sokak köpeği başına verilen ödül, 10 şekel, İsrail lirasının geçtiği bölgede İsrail’den çok daha büyük bir alım gücüne sahip. Dolayısı  ile kampanyaya büyük bir katılım beklenebilir.

Ancak kampanya hayvansever Gazelliler arasında büyük infial uyandırdı. İsrail basınına konuşan Muhammed Awad kararı acımasız bir katliam, çılgınlık olarak niteledi ve sordu: “Neden onları öldürmek yerine, kısırlaştırıp, barınaklara koyup ardından  sahiplendirmiyoruz.”

Gazze’de birçok kişi kararı acımasızlık olarak değerlendirirken, fikri savunanlar da var. Hayvanları yok etme fikrini savunanlar ise, halkın bir bölümü büyük ekonomik zorluklar içinde çadırlarda yaşarken, hayvanlara barınak yapılmasının yanlış olduğunu belirtiyor.

Hamas örgütü daha evvel  2017'de yayınladığı bir bildiride de Gazze'de köpek dolaştırılmasını yasaklamıştı.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın