Florida’da lisede 17 kişiyi kurşunlayan öğrenci antisemit yorumlar da yapmış

ABD, Florida’daki okul katliamını tartışmaya devam ediyor. Zaman ilerledikçe katliamı yapan 19 yaşındaki Nikolas Cruz ile ilgili gerçekler de ortaya çıkıyor.

Florida’da lisede 17 kişiyi kurşunlayan öğrenci antisemit yorumlar da yapmış

Polis ve FBI, sosyal medyada kapalı bir grupta Cruz’un antisemit ve nefret söylemi içeren ifadeler paylaştığını ortaya çıkardı.  Cruz, Ağustos 2017’de Instagram’da katıldığı bir grupta  paylaştığı ifadede, Yahudilerden, Siyahi Amerikalılardan ve  ve göçmenlerden nefret ettiğini belirtiyordu.  Cruz paylaşımlarında ayrıca, ilk defa CNN’in saldırıdan saatler sonra verdiği haberi; silahlar ve şiddet ile obsesyon derecesinde tutkusunu teyit ediyordu.  CNN’in haberine göre, başka bir paylaşımda da Cruz, biyolojik annesinin Yahudi olduğunu, ona hayatta rastlamadığı için çok şanslı olduğunu belirtiyor, Yahudilerden nefret ettiğini, onların dünyayı yok etmek istediklerini iddia ediyordu.

ABD’de kamuoyunu şoke eden diğer bir haber ise Cruz’un böyle bir katliamı yapacağının FBI’a günler öncesinden ihbar edilmesine rağmen, federal polis kurumunun bu ihbarı ciddiye almamış olması. CNN bir diğer haberinde, Cruz’un katliam yapacağını sosyal medyada paylaştığını da iddia etti.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın