Compass doganbaruh

De la kavesa fyede el pishkado : Balık baştan kokar

De la kavesa fyede  el pishkado : Balık baştan kokar

EYAL OVADYA & SİLVYO OVADYA

 

El ekipo de basketbol de Fenerbahçe  no estava reushendo en los maches i los espektadores no estavan kontentes de esta situasyon. Savemos ke en las kompetisyones de spor los espektadores keren ke sus ekipo djuge un basketbol o futbol muy atraktivo i keren ke sus ekipo gane kada vez ke djugan. Kuando sus ekipo no gana, los espektadores empesan a no vinir a los maches.  El prezidente no estava kontente de esta situasyon, i lavoro para topar ke era la razon de esta inkapachedad. I empeso a ir a kada vez ke estavan djugando un mach.

Un diya despues de un pleto entre los espektadores i los djugadores vido ke el koch (antrenör) estava leshos de dar la disiplina menesteroza a los djugadores. Dospues ke el prezidente empeso a estar prezente en kada enkontro, los djugadores djugaron kon un mas grande dezeo. Ma no aviya dainda la disiplina menesteroza. El prezidente dospues del enkontro kon el koch, vido ke el problem prinsipal era la atitud del koch i el prezidente disho: “De la kavesa fyede el pishkado”.

Fenerbahçe takımının basketbol takımı karşılaşmaları kazanamıyordu; seyirciler bu durumdan memnun değillerdi. Biliyoruz ki spor karşılaşmalarında seyirciler kendi takımlarının çekici bir basketbol veya futbol oynamalarını, ayrıca her oynadıkları maçı kazanmalarını ister. Takımları kaybetmeye başlayınca taraftarlar da aynı heyecan ve istekle maçlara gitmezler. Başkan bu durumdan memnun değildi; bu başarısızlığın sebebini bulmak için çalışmaya başladı. İşe her oynanan maça giderek başladı. Bir maçta seyircilerle oyuncular arasında meydana gelen tartışmada koçun oyuncular üzerinde gerekli disiplini sağlayamadığına şahit oldu. Başkanın her maça gelmesiyle oyuncular daha büyük bir arzu ve istekle oynuyorlardı. Ancak gerekli disiplin halen sağlanamamıştı. Başkan koç ile olan toplantısında esas sorunun koçun tutumu olduğuna karar verdi ve tepkisini “De la kavesa fyede el pishkado/ Balık baştan kokar” deyişiyle dile getirdi.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın