Uruguay’da pansiyon İsrailli müşterileri almadı

Booking.com’da Uruguay’da bir pansiyona rezervasyon yaptıran İsrailli genç çift bir süre sonra otel yönetiminden e-posta aldı; e-postada, otel yönetiminin İsrail’in siyasi politikalarını onaylamaması sebebi ile rezervasyonlarının iptal edildiği belirtiliyordu.

JTA’nın haberine göre pansiyonu işleten Mauricio Pinero basına durumu şöyle açıkladı: “Başta çiftin İsrail’den olduğunu farkına varmadık. İsrail’in politikalarına şiddetle karşıyım. Dolayısı ile İsrailliler benim evimde misafir olamazlar. Yaptıkları ödeme iade edilmiştir.”

İsrail’de mecburi askerlik sonrası ülkelerini ziyaret eden genç turistlerin büyük sorun olduğunu belirten Pinero, söz konusu kişilerin davranışlarından da rahatsızlık duyduğunu, antisemit olmadığını belirtti.

Pinero şöyle devam etti: “Ben ne ırkçıyım ne de antisemit. Genellikle mecburi hizmetlerinin bitişini kutlamaya buraya gelen gençler çok sorun yaratıyor. Biz farklı bir müşteri grubu ile çalışmak istiyoruz."

Olayın basına yansıması Uruguay’da manşetleri uzun süre meşgul ederken, Yahudi cemaatinden de büyük tepki aldı. Hem Uruguay Turizm Bakanlığı hem de Yahudi cemaatleri çatı kuruluşu Comite Central Israelita yayınladıkları yazılı bildirilerde durumu kabul edilemez olarak nitelediler, kınadılar.

 

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın