Tipik Yahudi karakteri beyaz cama yansıtan dizi Altın Küre kazandı

1950’lerin Amerika’sında New York’ta yaşayan Yahudi bir ev kadınını anlatan ‘The Marvelous Mrs. Maisel’ adlı TV dizisi komedi dalında En İyi TV Dizisi olarak Altın Küre kazandı.

Tipik Yahudi karakteri beyaz cama yansıtan dizi Altın Küre kazandı

Dizide Mrs. Maisel’i aktriste Rachel Brosnahan canlandırıyor.  Tipik bir Yahudi kadını ustalıkla canlandıran Brosnahan, aynı zamanda, Komedi Dalında  En İyi Kadın Oyuncu olarak da Altın Küre ödülüne layık görüldü.  Töreni sunan Seth Meyers açılışta yaptığı konuşmada konuyu Hollywood’da  son zamanlarda patlak veren taciz skandallarına da getirdi ve isim vermeden bazı prodüktörleri eleştirdi.  Pazar günü Los Angeles’ta yapılan ödül töreninde Yahudi asıllı film yıldızları; Gal Gadot, Natalie Portman, Debra Messing ve  Tracee Ellis Ross taciz skandallarını protesto etmek amacı ile  daha evvel söz verdikleri  gibi yarışmaya siyah elbiseleri ile geldi. Yukarıdaki isimler dışında birçok ünlünün de  geceye siyah giyinerek geldiği gözlerden kaçmadı.

İsrailli ünlü film yıldızı Gal Gadot da sahneye gelerek bir konuşma yaptı ve Hollywood’da kadınlarla erkekler arasındaki eşitsizliğe dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın