Bu ay ne yapsak?

 ALEF’te 6 Ocak’ta ‘Renan Eskinazi ile Küçük Girişimciler’ programı partisine 2006-2009 doğumlu tüm çocuklar katılabilecek.

 ALEF’te BollyWood Dans Atölyesi 16 Ocak’ta başlıyor. Hindistan’ın müthiş atmosferini yaşarken hem eğlenecek hem de fit kalacaksınız.

Bilgi: 0(212)2692533

 Caddebostan’da bulunan İyi Cüceler Kitabevinde birbirinden ilginç kitapları ve oyuncakları bulabilir, her hafta yenilenen atölyelerine çocuklarınız ile katılabilirsiniz. Bilgi:facebook/IyiCucelerKitabevi

 Antoine De Saint Exupery’in yazdığı ‘Le Monde’un Yüzyılın 100 Kitabı Listesi’ içerisinde dördüncü sırada yer alan ‘Küçük Prens’ Tiyatro Bozok tarafından müzikal olarak uyarlanarak 2016 - 2017 tiyatro sezonunda 101 defa sahnelenmesinin ardından izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. 6 Ocak KKM Gazanfer Özcan Sahnesi, 11 Şubat Trump Kültür ve Gösteri Merkezi.

Küçük Salyangoz Pişinga

İlk okuma kitabı olarak da önerilen Hakan Bayhan’dan ‘Küçük Salyangoz Pişinga’, 6 yaş üstü tüm çocuklar için raflardaki yerini aldı.

Pişinga, Çengelköy Çınaraltı’nı mesken tutan hayalperest ve yağmur sever bir salyangoz. Doğanın güzelliklerine karşı çok duyarlı, hatta biraz romantik bir salyangoz…

Salyangoz Pişinga için Karınca Fuyahiba ile tanışmak hayatında bir dönüm noktası olur. Tesadüfen başlayan ilişkileri, ortak noktalarını keşfedince çabucak dostluğa dönüşür. Uçmayı ve İstanbul’a gökyüzünden bakmayı hayal eden iki dost, Yeşildüdükçün’ün kanatlarında doyumsuz bir yolculuğa çıkar. Kanatları olmayan bu iki minik canlı için yolculuk,  bir anda tehlikeli bir serüvene dönüşür. Dostlukları tehlikelerle sınanır ama bu zorluklardan hem dost, hem de yoldaş olarak çıkmayı başarırlar. Şamila’nın da katkısıyla serüven, büyülü bir güzelliğe bürünür.

Pişinga bu dönemeçte sadece hayallerini gerçekleştirmekle kalmaz, gerektiği anda cesaretini kuşanarak hem arkadaşını kurtarır, hem de özsaygısını güçlendirir.

Hakan Bayhan

1989 yılında gazetecilik mesleğine foto muhabiri olarak başladı. Muhabirlik, editörlük ve görsel yönetmenlik yaptı. Birçok gazete ve dergide müzik ve kitap yazıları yazarken diğer yandan çocuk edebiyatıyla ilgilenmeye başladı. PEN Türkiye üyesi olan Bayhan’ın İlk masal kitabı ‘Bahçedeki İncir Ağacı’ 2013’te, ‘Karıncalar Ülkesine Yolculuk’ ise 2015 yılında Yitik Ülke Yayınları’nca yayımlandı. ‘Küçük Salyangoz Pişinga’ yazarın üçüncü eseri.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın