Compass doganbaruh

2011’de Almanya güzeli seçilen Valeria Bystriskaia Yahudiliğini gizlemiş

Geçtiğimiz hafta Almanya’da yapılan güzellik yarışması elemelerinde, Yahudi asıllı Tamar Morali’nin finallere kalması yarışma tarihinde bir ilk olarak görülmüş, organizatörler Morali’ye, ilk defa Yahudi asıllı bir güzelin finallere kaldığını belirtmişti. Haber kısa sürede manşetlerde ve sosyal medyada büyük ilgi görmüştü.

2011’de Almanya güzeli seçilen Valeria Bystriskaia Yahudiliğini gizlemiş

Ancak JTA’nın öğrendiğine göre, Almanya’nın güzellik yarışmaları tarihi, çok daha çarpıcı sırlar barındırıyor. 2011 Almanya Güzeli Valeria Bystritskaia, JTA’ya Almanya’nın

ilk Yahudi asıllı güzelinin kendisi olduğunu belirtti. Ukrayna göçmeni olan Valeria Bystritskaia,  2011 yılında Almanya’nın en güzel kızı seçilmiş ve ülkesini Kainat Güzellik yarışmasında temsil etmişti.

17 yaşındayken  bir modellik ajansı tarafından keşfedilen ve kariyerini 25 yaşında Almanya Güzeli olmaya kadar ileri götüren genç kız, Yahudiliğini yarışmada olumsuz etki eder düşüncesi ile herkesten saklamış.

Geçtiğimiz günlerde JTA’ya konuşan Bystritskaia, yarışmanın sonunda Yahudi olduğunun ortaya çıkması ile özellikle sosyal medyadan büyük bir tacize uğradığını, 2012 yılında Almanya Güzeli sıfatını başkasına devretmesi sonrası ABD’ye göç etmeye karar verdiğini belirtti.

2013’te  ABD’ye yerleşen ve o günden bugüne New York’ta yaşayan  Bystritskaia, eşi ile de Yahudi cemaatinin düzenlediği bir Şabat partisinde tanışmış.

Halen modellik kariyerine devam eden Bystritskaia, Rusça, İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Fransızca biliyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın