Compass doganbaruh

Oracle’ın sahibi Larry Ellison İsrail ordusuna 16,6 milyon dolar bağışladı

Beverly Hills’deki galada İsrail’e rekor bağış

Oracle’ın sahibi Larry Ellison İsrail ordusuna 16,6 milyon dolar bağışladı

‘İsrail Ordusunun Dostları-Friends of IDF, FIDF’ adlı kuruluş hayırsever iş insanı Hayim Saban ve eşi Cheryl’in ev sahipliğinde Beverly Hills’de 3 Kasım’da organize ettiği gecede toplam 53,8 milyon dolar topladı. 1200 kişinin katıldığı gecede toplanan bağış, İsrailli gazi askerlerin akademik burslarına, finansal durumu iyi olmayan askerlere yardıma, kimsesiz askerler için hizmetleri süresince ve sonrasında desteğe, yaralı askerlere ve şehit düşen askerlerin ailelerine mali yardıma ve askerlere moral vermek için düzenlenen kültürel, eğitimsel ve eğlence faaliyetlerine bölüştürülüyor.

Oracle’ın eş kurucusu, genel müdürü ve teknolojiden sorumlu başkanı Larry Ellison, 16,6 milyon dolar bağışlayarak FIDF tarihinde en yüksek meblağı bağışlayan kişi oldu. Ellison konuşmasında, “2000 yıl devletsiz bir millet olarak şimdi bizim diyebileceğimiz bir ülkemiz var. Bunu İsrail’in cesur erkek ve kadınlarına borçluyuz. FIDF’a dünyanın bu en cesur insanlarına destek olabilmemizin yolunu açtığı için teşekkür ederim. Kahraman askerlere yalnız olmadıklarını göstermek için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.

İsrailli oyuncu ve manken Moran Atias’ın sunduğu gecede şarkıcı Seal, The Tenors, David Foster & Friends ve Gene Simmons özel performanslar sergiledi.

Ünlü misafirler arasında Miss Israel 2013 Yityish Titi Aynaw, Gerard Butler, David Foster, Joanna Krupa, Katharine McPhee, Paul Reubens, Melissa Rivers ve Arnold Schwarzenegger yer aldı.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın