Sharapova’ya dolandırıcılık suçlaması!

Maria Sharapova Hindistan’da konut dolandırıcılığı nedeniyle davalık oldu. Gurgaon’daki projeye yatırım yapan bir ismin mahkemeye gitmesi, ‘Ballet by Sharapova’ isimli projenin reklamında boy gösteren ünlü tenisçinin suçlanmasına yol açtı.

Sharapova’ya dolandırıcılık suçlaması!

Kasım ayının son haftasında Türkiye’ye gelmeye hazırlanan Maria Sharapova, dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya geldi. Bir yılı aşkın bir süre doping cezası nedeniyle kortlardan uzak kalmasının ardından, sahalara hızlı bir dönüş yapan yıldız tenisçinin karşısına, bu kez başka bir problem çıktı.

Tanıtımlarda ismi geçiyordu

Hindistan’ın Gurgaon kentinde bir konut projesi hayata geçirildi. Geçtiğimiz yıllarda girişilen projeye göre konutlar artık bitirilecekti. Lüks konut inşaatların yanı sıra projede bir tenis akademisi de mevcuttu ve lüks konut projesinin reklamları da Maria Sharapova adına dönüyordu. ‘Ballet by Sharapova’ şeklinde adlandırılan konut projesi için yıldız isim marka elçiliği yapıyordu.

Projenin tamamlanmaması üzerine Bhawana Agarwal isimli birisi Delhi mahkemesine başvurarak, hem inşaat şirketi hem de ünlü tenisçiden şikâyetçi oldu. 44 yaşındaki davacı, Sharapovalı tanıtımların kendisini cezbettiğini, projeye bu şekilde dahil olduğunu belirtti. Sharapova’nın 2013’te bir kaç kez Hindistan’a, o dönem daire almayı muhtemel alıcılarla görüşmeye geldiği de eklendi.

Sadece reklam değil, projeyi de destekledi

Maria Sharapova böylece sahte aktivitelerin reklamını yapmanın yanı sıra, kamuoyunun gözü önünde projeyi desteklemekle itham edildi. Davacı, bu sebeplerle yıldız sporcunun kriminal komplonun bir parçası haline geldiğini savundu. 1500’den fazla kişinin yatırım yaptığı proje, henüz gün yüzü görmedi. (Skorer)

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın