Avrupa’da elektrikli otomobil sektörü

Avrupa’da elektrikli otomobillere yönelik talep, yılın ilk yarısında güçlü bir şekilde büyümeye devam etti. Genel olarak segment, 2017 yılının Ocak-Haziran döneminde 27 bin adet (yüzde 56) artarak toplam 73.162 adetlik satış rakamına ulaştı. Hyundai da tüm dünyada gelişmekte olan elektrikli araba sektöründe önemli bir yer elde etme hedefinde. Bu amaçla ülkemizde de temmuz ayında satışına başlanan IONIQ Hybrid modeli, Avrupa’da 15 binden fazla satış adedine ulaştı. Hyundai’ın, söz konusu modeli Avrupa’da altı ayda 10 adet satılırken, temmuzdan bu yana da Türkiye’deki satış adedi 100’ü buldu. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, “Hyundai, ürün stratejisinin merkezine elektrikli araçları yerleştirmeyi hedefliyor. Köklü rakiplerini daha teknolojik ve daha konforlu elektrikli modellerle geçmeyi planlayan markamız, özellikle yüksek menzile sahip modellerin üretimine ağırlık verecek. Hyundai, çevre dostu araçların geleceği olarak yakıt hücresi teknolojisini savunuyor ancak elektrikli modellerin özellikle Avrupa pazarındaki artışıyla diğer modellere de ağırlık vermiş durumda” dedi.

Avrupa’da elektrikli  otomobil sektörü

Avrupa’da elektrikli otomobillere yönelik talep, yılın ilk yarısında güçlü bir şekilde büyümeye devam etti. Genel olarak segment, 2017 yılının Ocak-Haziran döneminde 27 bin adet (yüzde 56) artarak toplam 73.162 adetlik satış rakamına ulaştı.

Hyundai da tüm dünyada gelişmekte olan elektrikli araba sektöründe önemli bir yer elde etme hedefinde. Bu amaçla ülkemizde de temmuz ayında satışına başlanan IONIQ Hybrid modeli, Avrupa’da 15 binden fazla satış adedine ulaştı. Hyundai’ın, söz konusu modeli Avrupa’da altı ayda 10 adet satılırken, temmuzdan bu yana da Türkiye’deki satış adedi 100’ü buldu.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, “Hyundai, ürün stratejisinin merkezine elektrikli araçları yerleştirmeyi hedefliyor. Köklü rakiplerini daha teknolojik ve daha konforlu elektrikli modellerle geçmeyi planlayan markamız, özellikle yüksek menzile sahip modellerin üretimine ağırlık verecek. Hyundai, çevre dostu araçların geleceği olarak yakıt hücresi teknolojisini savunuyor ancak elektrikli modellerin özellikle Avrupa pazarındaki artışıyla diğer modellere de ağırlık vermiş durumda” dedi. 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın