Prof. Isaac Ben-Israel: ‘’İnternetin yapısı kökten değişmeli’’

İsrail Ordusu emekli generali ve bilgi teknolojileri güvenlik uzmanı Prof. Isaac Ben-Israel, internet korsanlığı ve suçları ile mücadele etmek için ağ yapılarının temel protokollerinin kökten değişmesi gerektiğini savundu.

Prof. Isaac Ben-Israel: ‘’İnternetin yapısı kökten değişmeli’’

Ben- Israel, günümüzün internet ağ yapısının bilginin eşit ve  hızlı paylaşılmasına öncelik vererek merkezi olmayan bir yapıya sahip olduğunu, bilgi gönderen ve alan kişilerin kimlik ve kaynaklarını takip etmeyi ikinci planda tuttuğunu belirtiyor. Günümüzde birçok bilgisayar korsanının takip edilemediğini suçluların cezasız kaldığını ifade eden Ben- Israel, yeni takip programlarının yazılarak internet temel protokollerinin  de değişmesi gerektiğini belirtti. 

Tel Aviv Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Profesörü Ben-Israel, şimdiye kadar dünyaca meşhur İsrailli internet güvenlik şirketlerinin sayısız projelerinde rol almış, ABD’li güvenlik uzmanlarını eğitmiş bir kişi. 

İnternet güvenlik dünyasının en prestijli  yıllık konferansı Tel Aviv Siber Güvenlik Konferansı’nın  (Tel Aviv University International Cybersecurity Conference)  da düzenleyicisi olan Ben-Israel,  Times Of Israel sitesine verdiği söyleşide konuyu Rusya’nın ABD seçimlerine muhtemel müdahalesine  de getirdi. 

Ben Israel konu hakkında şöyle konuştu: ‘’Şüphem yok ki Ruslar ABD seçimlerini etkilediler. Moskova Fransız seçimlerini de yönlendirmek için uğraştı ancak onda başarılı olamadı’’

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın