Ha gayret bu seneyi de bitirdik!

Hem çocuklar, hem de biz anneler yorucu ve yoğun bir sene yaşadık. Hepimiz yazı iple çekiyoruz sanırım. Sizi bilmem ama bizim evdeki atmosfer tamamen böyle! Geç gelen ilkbahar ile çocukların odağı tabiî ki hemen bahçelere ve oyunlara kaydı. Bir de senenin sonuna gelmiş olmanın verdiği yorgunluk ile hafta sonlarını daha iyi değerlendirmek istiyoruz. Belgrad Ormanı, Emirgan Parkı, Bebek Parkı gibi klasik bildiğimiz dış mekânların haricinde eğitici programlar içeren birkaç iç mekân da önereceğim. Umarım keyif alırsınız! Sevgi ile kalın, sevgiyi paylaşın...

Ha gayret bu seneyi de bitirdik!

Tiyatrolar

 

MİKROP İLE KÖPÜK: Cevahir AVM’de, 13 Mayıs’ta saat 15.30’da.

SİRK KEDİLERİ: Cevahir AVM’de, 14 Mayıs’ta saat 15.30’da.

SANAL GERÇEKLER: Tiysav’da, 20 Mayıs saat 12.00’de.

Sanal Gerçekler, hayatımıza getirdiği büyük kolaylıklara karşın, özellikle çocuk ve gençlerde kötü alışkanlıklara ve hatta bağımlılığa dönüşen teknolojinin uygun ve ölçüsünde kullanılmasını teşvik edici bir tiyatro oyunu.

FANTASTİK HİKÂYELER: İş Sanat Kültür Merkezinde, 14 Mayıs’ta.

Fantastik Hikâyeler Makinesi, minik izleyicileri, uçağın mucidi Wright Kardeşler’den Hezarfen Ahmet Çelebi’ye, sinemanın mucidi Lumiere Kardeşler’den taş devrine uzanan eşsiz bir masal yolculuğuna çıkarıyor.

Çocuklarınızın eğlenirken öğrenmelerini ister misiniz? Ya da yeni yeteneklerini keşfetmelerini… İstanbul’da çocuklar için birçok eğlenceli aktivite var! Hem öğrenip hem eğlenebilecekleri aktiviteleri çocuklarınız için sıraladık.

İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler

KİDZANİA: Çocukların eğlence cumhuriyeti KidZania’yla çocuklar yeni mesleklerle tanışarak eğleniyor. KidZania’da, yetişkinlerin dünyasında yer alan markalar ile işbirliği yapılarak, 4-14 yaş arasındaki çocukların, yetişkinlerin taşıdığı rolleri canlandırmalarına imkân veriliyor. Böylece çocuklar gerçek hayata hazırlanırken hem eğleniyor hem de öğreniyor.

Çocuklar, KidZania’da yer alan 60’tan fazla aktivite alanında, becerilerine ve ilgi alanlarına uygun yaklaşık 90 rol üstlenerek, diledikleri meslekleri seçebiliyor. Gerçek bir şehir düzenlemesi içinde, çocuklara uygun boyutlarda tasarlanmış hastane, itfaiye, tiyatro, arkeoloji müzesi, havacılık akademisi, diş sağlığı merkezi, banka, stadyum vb. çok sayıda aktivite alanına sahip KidZania’yı ziyaret eden çocuklar ‘Doktor’, ‘İtfaiyeci’, ‘Diş Hekimi’ vb. meslekleri ile tanışıyor. Acıbadem / Üsküdar’da. (Tel: 0216-428 67 63)

VİALAND: Kurulduğu günden beri eğlencenin eksik olmadığı şehir Vialand’de çocuklarınızla yapacağınız birçok aktivite yer alıyor. Eğlenerek sosyalleşebilecekleri bir ortam sağlayan eğlence parkı Vialand’de birden fazla aktivite mevcut. Tema Park’tan 4D sinema gösterilerine kadar farklı alternatifler sunan eğlence dünyasında çocuklarınızla keyifli bir gün geçireceksiniz. Vialand, Eyüp’te. (Tel: 444 8 563)

MİNOPOLİS ŞEHRİ: Minopolis Çocuk Şehri, 4-14 yaş grubundaki çocukların gerçek bir şehrin simüle edilerek yaratıldığı bir ortamda meslekleri ve mesleklere ilişkin temel bilgileri öğrendikleri, hayata geçirdikleri bir şehir. Uygulama süreci eğlence aktiviteleri ile destekleniyor. Meslek edinme sürecinin ardından çalışıp para kazanmayı öğrenecekleri bir sistemle aktiviteler daha yararlı hale getiriliyor. Çocuklar şehre girdiklerinde kariyer merkezinin destek ve yönlendirmesi ile polis, itfaiyeci, inşaat mühendisi, televizyon spikeri, gazeteci, radyocu, güzellik uzmanı, doktor, kimya mühendis gibi birçok mesleği eğlenerek uyguluyorlar. Minopolis Şehri, Marmara Forum’da. (Tel: 0850-850 25 25)

JURASSİC LAND: Dünyanın en iyi dinozor müzeleri arasına giren Jurassic Land’de çocuklarla macera dolu bir gün geçirebilmek mümkün. Türkiye’nin en büyük dört boyutlu, altı animasyonlu sineması, eğlenirken öğrenme imkânı sunan laboratuvarı ile çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çeken Jurassic Land, tüm aile fertlerinin birlikte vakit geçirebilecekleri yepyeni bir aktivite alanı oluyor. Forum İstanbul’da. (Tel: 0212-640 80 88)

SUALTI EĞLENCE PARKLARI: İstanbul’un iki büyük akvaryum parkları İstanbul Akvaryum ve Sealife’da çocuklarınızı deniz canlılarıyla tanıştırabilir, onlara hayvan sevgisini aşılayabilirsiniz. Birbirinden ilginç, ürkütücü ve merak uyandırıcı deniz canlılarıyla dolu bu sualtı parklarını çocuklarınızla gezin.

KELEBEK ÇİFTLİĞİ: İstanbul Kelebek Çiftliği, sizi ve çocuklarınızı kelebeklerin bu bir günlük hikâyelerine ortak olmaya davet ediyor. Soyları 50 milyon yıl öncesine dayanan bu canlıların son yıllarda yaşam alanları giderek daralıp yok olma tehlikesi yaşıyor. Nesillerini korumak ve kelebekler hakkında bilinçlenmek için çocuklarınızla değişik bir aktivite geçirebileceğiniz Beykoz’daki Kelebek Çiftliğinde çok eğleneceksiniz. (Tel: 0216-319 52 53)

OYUNCAK MÜZESİ: Sunay Akın tarafından kurulan Oyuncak Müzesi 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği çocuklar ve büyükler için açılmış alternatif bir müze. İstanbul Oyuncak Müzesinin en önemli özelliklerinden birisi de aileyi bütün üyeleri ile kucaklaması. Müze bu özelliğiyle üç kuşağın bir arada zaman geçirebileceği ve ortak mutluluğu paylaşabileceği bir mekân. Göztepe’de. (Tel: 0216-359 45 50/51)

SNOWPARK: Çocuklarına yaz - kış kar eğlencesini yaşatabileceğiniz Snowpark’ta karda kayak yapma keyfi, kartopu oyunları ve kar üzerinde futbol ve basketbol keyfi gibi eğlenceli aktiviteler düzenleniyor. Türkiye’nin ilk kapalı kayak ve kar oyunları merkezi olan Snowpark çocuklarınız ve sizin için keyifli bir hafta sonu etkinliği olacak. Torium AVM, Haramidere. (Tel:0212-699 90 50)

OTTOMANYA İNTERAKTİF OSMANLI MÜZESİ: Özel olarak Osmanlı kültürünü ve estetik mirasını çocuklara keyifle aktaran bir mekân olarak tasarlanan Ottomanya’da ailelerin de keyifli vakit geçirmesinin yanı sıra ebeveynlere çocuklarını emanet etme imkânı da sunuyor. Sıkıcı müze gezilerinde yüzlerce yıllık taşlara, kıyafetlere, yazmalara bakıp geçmişte insanların nasıl yaşadığını, nasıl göründüğünü hayal etmeye çalışmaktan bıktıysanız, Ottomanya’da tarihin bir parçası olmaya hazırlanın!

Burada çocuklarınız eğlenirken öğrenecek. Ebru sanatını deneyecek, gölge oyunlarının kuklalarını keşfederek ve interaktif oyunlarla benzersiz bir müze deneyimi yaşayacaklar. Mall of İstanbul, Başakşehir’de. (Tel: 0212-801 04 60)

MOİ PARK: Moi Park, Türkiye’nin ilk kapalı tema parkı. İki kattan oluşan parkın alt katında, gençler ve daima genç kalanların ailece eğlenebilecekleri salıncak ve eğlence üniteleri yer alırken, aynı salıncakların 4 – 10 yaş grubuna hitap eden çeşitleri üst katta çocuklara hizmet veriyor. Tamamı park temasına uygun dev salıncaklar 22 metreye ulaşarak keyifli biniş sağlarken aynı zamanda parkın gizemini, gösterişini ve muhteşem ışık oyunları gösterisini tepeden seyredebilmenizi, ışıklarla yarışmanızı ve içinden geçmenizi sağlıyor. Mall of İstanbul AVM.

FORESTANBUL: Uzun macera ip parkuru, paintball heyecanı, tırmanma duvarı ve okçuluk alanlarıyla çocuklarınızla buradan çıkmak istemeyeceksiniz. Türkiye’nin en büyük açık alan macera ve etkinlik parkı olan Forestanbul içinde farklı 12 oyun parkuru yer alıyor. Oyun alanları birlikte grup oyunları için sahalar ve yorgunluk atmak için restoran bölümü yer alıyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın