Sıcak havalarla açık alanlara ve eğlence merkezlerine gitme vakti geldi!

Sıcak havalarla açık alanlara ve eğlence merkezlerine gitme vakti geldi!

Güneşli günlerin tadını çıkarmanızı tavsiye ederim. Çünkü çocukların okulların bitmek üzere olduğu bu günlerde en çok ihtiyaçları olan şey enerjilerini toplamalarını sağlayacak olan sıcak güneş ışınlarıdır.

İSTANBUL AQUARIUM ve ardından AQUA FLORYA ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Aquarium’da binbir çeşit deniz canlısını görmeniz ve inanılmaz keyifli vakit geçirmeniz mümkün. Yunuslar, köpekbalıkları, vatos balıkları, yağmur ormanları ve daha neler neler sizleri bekliyor.

Aqua Florya’da yemek yedikten sonra biraz alışveriş ve ver elini Florya sahilindeki açık hava parkları. Florya’daki güneşli günlerin tadını çıkarmanızı tavsiye ederim. Çünkü çocukların okulların bitmek üzere olduğu bu günlerde en çok ihtiyaçları olan şey enerjilerini toplamalarını sağlayacak olan sıcak güneş ışınlarıdır.

Çocuğunuz ile bir aile günü yapmaya ne dersiniz?

Tüm günlük rehber eşliğinde yapabileceğiniz muhteşem İstanbul Turları mümkün! Nasıl mı? Süleymaniye, Ayasofya, Topkapı ve Kapalı Çarşı ile Mısır Çarşısı İstanbul’da yaşayan ve tarihini daha iyi anlamak ve gözlemlemek için yapması gereken bir turdur. Tüm gün bilgisayarlarda vakit geçiren çocuklar için eminim epey keyifli ve faydalı bir vakit olacaktır.

GEÇMİŞTE KİM OLDUĞUNU BİLMEYEN GELECEKTE KİM OLACAĞINI ASLA BİLEMEZ!

Bir Yahudi evladı olarak 500 yıldan fazladır Türkiye’de yaşıyoruz. Peki kaçımız bu tarihi biliyoruz? Neler yaşadık, nasıl geldik buralara? Nasıl yaşadık Osmanlı zamanında?  Hadi şimdi ailece farklı bir gün geçirmek ve biraz geçmişe dönemeye ne dersiniz? Neve Şalom Sinagogunun yan girişinde bulunan 500. Yıl Müzesinde sergilenen Yahudi yemekleri, Osmanlı İmparatorluğu’ndaki Yahudilerin yaşamlarından kesitler, değerli bazı parçalar ile çok ilginç hikâyeleri öğrenmek için, kendimizi biraz daha iyi tanımak ve tanıtmak için aileniz ile geçirebileceğiniz muhteşem bir fırsat. Farklı bir gün olacağına, tüm aile üyelerinin farklı açılardan günün tadını çıkaracağına eminim.

Çıkışınızda istikametinizi Galata Kulesine çevirdiğiniz taktirde birçok küçük sempatik kafe ile karşılırsınız. İster karnınızı doyurur ister keyifle bir kahve ve meyve suyunuzu yudumlarsınız.

Buraya kadar gelmişken Galata Kulesine tırmanmadan da gitmek olmaz.

Daracık merdivenlerden çıkarken gözlerinizi kapatıp kendinizi geçmişe götürün derim. Neler yaşanmış bu kulede, kimler girmiş çıkmış…  Galata Kulesi tam bir sır küpüdür. İstanbul’a tepeden bakar ve kimsenin görmediklerini görür, bilmediklerini bilir. Aslında bilirmiydiniz ki; bir rivayete göre, Doğu Roma İmparatoru Anastasius Oilozus tarafından 507 yılında fener kulesi olarak inşa ettirilmiştir. Ah bir dili olsa da konuşsa kulenin duvarları demek geliyor içimden.

Son olarak lalelerin renkleri, ağaçların kokuları ve kuşların seslerini dinlemek için, doğa ile bütünleşmek için güzel şehrimizin içindeki Emirgan Parkına sabah erken saatlerde bir ziyareti tavsiye ederim. Birkaç keyifli restoran imkânı bulsanız da, sırt çantanıza atacağınız bir sandviç ve birer içeçek ile daha sıra dışı bir gün geçirebilirsiniz.

HALEN KAPALI MEKANLARA GİRMEK İSTERSENİZ İŞTE O ZAMAN GİDEBİLECEĞİNİZ İKİ FİLM VAR;

ŞİRİNLER KAYIP KÖY

Küçük mavi adamlar uzun zamandır sevdiğimiz minik tatlı karakterler şimdi sinemalarda.

PATRON BEBEK

Bir bebek patron olur ise ne olur?

 MAŞA İLE KOCA AYI

Bir Rus klasiği olan bu filme tüm minik çocuklar bayılacaklar. Maşa adında küçük bir Rus kızı ile sirkten emekli, Mişka adında bir ayı arasında geçen maceraları konu edilmekte. Çocuklar için özel yapılan ve ilk kez ‘interaktif’ sinema deneyimi yaşatacak olan filmde Doğukan Manço ve Aydilge yer alıyor.

Sevgi ile kalın, güzel havanın tadını çıkarın!

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın