Yaz tatili için BÜYÜK BİR FİKİR

Pek çok anne-baba çocuklarına farklı bir yaz tatili deneyimi yaşatmak ister – çocuklarının yeni bir şeyler keşfedebileceği, yeni beceriler kazanabileceği, olgunlaşırken bir yandan da çok eğlenebilecekleri bir tatil geçirmelerini arzu ederler.

Yaz tatili için BÜYÜK BİR FİKİR

Big Idea İsrail yaz kampları tam da bu özelliklere sahip bir alternatif – bilimin kalbinin attığı bir ülkede, uluslararası bir teknoloji programı.

Son on yıldır her yaz, yaklaşık 30 kadar ülkeden 7-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler, Big Idea’ya akın ediyorlar. Bu kampta konuşulan ana dil İngilizce olmasına rağmen, pek çok farklı lisan duyabilmek mümkün. Katılımcıların yarısı İsrailli, yarısı ise uluslararası gençlerden oluşuyor, bu da kampta eşsiz ve çok kültürlü bir ortam yaratıyor.

Geçtiğimiz hafta, Big Idea’nın başkanı Nir Gad İstanbul’u ziyaret etti, hem Ulus Özel Musevi Okulunda, hem de Bar-Mitsva Kulübünde sunumlar yaptı. Ayrıca ailelerle de bir araya geldi ve onlara, çocuklarının bu yaz İsrail’de yaşayabilecekleri deneyimlerden söz etti.

 

Türkiye’den katılanlar

“Geçen yaz İstanbul’dan katılan 12 kampçımız vardı ve harika vakit geçirdiler” diye anlatıyor Nir Gad. “Her çocuk ilgi duyduğu alanda etkinliklere katılma şansına sahip: Bilgisayar programları yazmaktan, üç boyutlu maketler ve robotlar yapmaya kadar… İsteyenler de her gün sörf yapabiliyor ya da ilginç videolar çekebiliyorlar. Bizler, kampımıza katılan gençlere İngilizcelerini geliştirebilecekleri, her ülkeden farklı dostlar edinebilecekleri ve yeni teknolojik beceriler edinebilecekleri kaliteli bir program sunmayı hedefliyoruz. Gençler sportif aktivitelerde ve havuzda çok eğleniyorlar, ancak program dâhilinde yaratıcılık ve kendilerini geliştirme açısından da benzersiz fırsatlar yakalıyorlar!

Yeri gelmişken, İstanbul’a ziyaretimi düzenleyen Zali Maya’ya teşekkür etmek istiyorum. Zali, BIG IDEA projesini yıllardır Türkiye’de başarıyla temsil ediyor ve programımız hakkında bilgi edinmek isteyenler için önemli bir kaynak teşkil ediyor.”

 

Daha fazla bilgi için Big Idea’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz:

www.bigidea.camp

+972-3-528-5177

info@bigidea.co.il

Zali Maya 0532 – 6469301

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın