Dijital dünyanın fikir önderi kadınlar

Birçok farklı sektörde çalışan, fikirleri ve düşünceleriyle projelere yön ve ilham veren dijital dünya kadınları ‘Dijital Topuklar’da bir araya geliyor.

İsminden de anlaşılacağı üzere Dijital Topuklar, dijital ortamdaki kadınları buluşturmak amacıyla düzenleniyor. Türkiye'nin ilk dijital kadın zirvesini hayata geçirmek üzere harekete geçen blogcuanne.com blogunun yaratıcısı Elif Doğan ile uykusuzanneler.com blogunun kurucusu Perihan Gürer, zirveyi, kadınların dijital alanda daha da güçlenmeleri ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşmaları amacıyla gerçekleştiriyor. 

 

 

Bu amaç doğrultusunda hareket ederek 2016 yılı itibariyle her sene İstanbul’da düzenlenecek olan Dijital Topuklar Zirvesi; blog, Youtube, Facebook, Instagram ve diğer tüm sosyal mecralarda kaliteli, özgün içerik üreten ve bu içerikleri takip eden kadınları bir araya getirecek. Bu yıl için zirve 1 Kasım tarihinde, The Marmara Taksim’de toplanacak.

Böylelikle Türkiye’de ilk kez ‘dijital kadınlar’a yönelik bir zirve gerçekleşmiş olacak. ‘Benim Hikâyem Var’ diyen konuşmacılar; kadınların girişimcilik, teknoloji, annelik, eğitim, seyahat, sosyal sorumluluk ve benzeri birçok alanla ilgili hikâyelerini katılımcılarla paylaşacak.

Serdar Kuzuloğlu ve Ayşe Arman’ın moderatörlük yapacağı zirvede ayrıca dijital yayıncılık sektörünün tüm oyuncularının katılımıyla ‘Influencer Marketing’ başlığı altında kanaat önderleri ile içerik üreticilerinin markayla etkileşimi de masaya yatırılacak.

Ayrıca Dijital Topuklar’da, dijitalin içine doğan nesil ile dijitali sonradan öğrenen nesil arasındaki iletişim ve etkileşim, dijital dünyada fikir önderi olan kadınların başarı sırları, bu alanda para kazanmanın etik boyutu, sosyal medyada linç kültürü gibi birçok farklı konunun ele alınması da hedefleniyor.

Günlük hayatta olduğu gibi iş dünyasında da erkek egemen anlayışın hakim olduğu bir toplumda, kadınların hayatına dokunan bu tür etkinlikler gerçekleştiriliyor olması; dijitalin, teknolojinin ya da yeni iş modellerinin konuşuluyor olmasından daha büyük önem taşıyor ve bu etkinlikler kadınları daha güçlü kılıyor. Özellikle bağımsız ve hür düşünebilen kadınlara olan ihtiyacımız, böyle güzel oluşumların Türkiye’de daha çok desteklenmesi gerektiğini açıkça gözler önüne seriyor.

Zirvenin oturum başlıkları

• Dijital Dünyada Kadın

• Dijital Oyunun Kuralları ve Etik Boyutu

• Sosyal Medyada Alternatif Söylemler Geliştirme

• Sosyal Medyada Kalbini Korumak

• Dijital Yerliler, Dijital Göçmenler ve Geleceğin Dijital Kadınları.

Zirvede söz alacak konuşmacılardan bazıları

• Ayşe Arman - Gazeteci

• Feyza Altun - Tarafsız Çalışan Anneler Platformu ve Kadın Birliği Platformu kurucusu

• Refika Birgül - Refika’nın Mutfağı’nın kurucusu

• Özgür Bolat - Öğretmen Liderliği Projesi’nin kurucusu

• Damla Çeliktaban – Gazeteci ve doula

• Nilay Erdem - Facebook Türkiye Kamu Politikaları Sorumlusu

• Emine Etili - Twitter Türkiye Kamu Politikaları Sorumlusu

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın